Słownik AKTYNOWCE co to znaczy.
Słownik AKTYNOWCE. Co znaczy ↑ aktyn i 14 następujących po nim metali promieniotwórczych. W.

Czy przydatne?

Definicja AKTYNOWCE

Co to znaczy aktynowce: ekipa pierwiastków bloku f (↑ bloki s, p, d, f), obejmująca ↑ aktyn i 14 następujących po nim metali promieniotwórczych. W skorupie ziemskiej występują jedynie ↑ nuklidy a. o najdłuższym ↑ okresie półtrwania na przykład: 232Th, 238U, 235U. Pod względem chem. dość znacząco różnią się od ↑ lantanowców, występując w związkach chem. na stopniach utlenienia od II do VII i tworząc - z uwagi na spory promień atomowy - wiązania kowalencyjne. Najlepiej zbadana jest chemia najtrwalszych a.: ↑ toru, ↑ protaktynu i ↑ uranu. Pozostałe 11 następujących po uranie a. nazywa się transuranowcami - to są pierwiastki wytworzone sztucznie, normalnie w bardzo niewielkich ilościach; tworzą związki chem. normalnie na III stopniu utlenienia. Zobacz także neptun, pluton, ameryk kiur, berkel, kaliforn, einstein, ferm, mendelew, nobel, lorens

Definicja ADAMANTAN:
Co to jest węglowodór policykliczny, C10H16; bezb. kryształy, t.t. 268°C. Nie wszystkie pochodne a. stosuje się jako leki aktynowce co to jest.
Definicja ALANINA:
Co to jest aminopropanowy, jeden z ↑ aminokwasów. Występuje w przyrodzie w dwóch odmianach izomerycznych; izomer α (w stanie wolnym) wchodzi w skład osocza krwi, zaś izomer β - acetylokoenzymu A i kwasu aktynowce definicja.
Definicja ALKOHOLIZM:
Co to jest aktynowce co znaczy.
Definicja ALABASTER:
Co to jest minerał, śnieżnobiała drobnokrystaliczna odmiana ↑ gipsu. Użytkowany w rzeźbiarstwie, budownictwie i modelarstwie aktynowce słownik.

Czym jest AKTYNOWCE znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: