Słownik DEZOKSYRYBOZA co to znaczy.
Słownik DEZOKSYRYBOZA. Co znaczy Białe kryształy o t.t. 84°C, dobrze rozp. w wodzie, słabo w.

Czy przydatne?

Definicja DEZOKSYRYBOZA

Co to znaczy dezoksyryboza: D-2-dezoksyryboza, cukier prosty z gatunku aldopentoz. Białe kryształy o t.t. 84°C, dobrze rozp. w wodzie, słabo w etanolu. D występuje w ↑ nukleozydach, ↑ nukleotydach i ↑ kwasach nukleinowych, ↑ DNA)

Definicja DRUGA ZASADA TERMODYNAMIKI:
Co to jest które zachodzą samorzutnie w przyrodzie, są zjawiskami nieodwracalnymi. Układowi, gdzie zaszedł mechanizm nieodwracalny, zazwyczaj można wprawdzie przywrócić stan pierwotny, ale dokonując tego dezoksyryboza.
Definicja DIGITOKSYNA:
Co to jest ↑ glikozyd zawierający jako aglikon pochodną ↑ steranu; bezb. kryształy, t.t. 286°C; trucizna; występuje w naparstnicy (z łaciny Digitalis purpurea); użytkowana w leczeniu chorób serca dezoksyryboza.
Definicja DELOKALIZACJA ELEKTRONÓW:
Co to jest elektronów w cząsteczkach, które wynika z możliwości łatwego przemieszczania się elektronów pod wpływem oddziaływań zewnętrznych, powstających w polu magnetycznym albo ze strony innej cząsteczki czy dezoksyryboza.
Definicja DEBIERNE ANDRÉ:
Co to jest 1874-1949) chemik franc., odkrył pierwiastek ↑ aktyn, pomagał Marii Skłodowskiej-Curie w pracy nad otrzymaniem czystego chlorku radu, po jej zgonu objął dyrekcję Laboratorium Curie dezoksyryboza.

Czym jest DEZOKSYRYBOZA znaczenie w Definicje chemia D .

  • Dodano:
  • Autor: