Słownik DIASTEREOIZOMERY co to znaczy.
Słownik DIASTEREOIZOMERY. Co znaczy odbiciami lustrzanymi; ↑ enancjomer). Definicja.

Czy przydatne?

Definicja DIASTEREOIZOMERY

Co to znaczy diastereoizomery: stereoizomery nie będące enancjomerami (nie są wzajemnymi odbiciami lustrzanymi; ↑ enancjomer). Definicja diastereoizomerów obejmuje pary cząsteczek chiralnych, chiralnej i achiralnej albo achiralnych: D. mają różne własności fizyczne (na przykład t.t., rozpuszczalność) dlatego możliwy jest ich rozdział, na przykład dzięki krystalizacji frakcjonowanej

Definicja DEFICYT MASY:
Co to jest ↑ defekt masy diastereoizomery.
Definicja DWUCUKRY:
Co to jest disacharydy, cukry zbudowane z dwóch cząsteczek cukrów prostych. Najprostsze z nich mają wzory sumaryczne C12H22O11. W rezultacie hydrolizy powstają z nich dwie cząsteczki cukrów prostych, na diastereoizomery.
Definicja DEZOKSYRYBOZA:
Co to jest cukier prosty z gatunku aldopentoz. Białe kryształy o t.t. 84°C, dobrze rozp. w wodzie, słabo w etanolu. D występuje w ↑ nukleozydach, ↑ nukleotydach i ↑ kwasach nukleinowych, ↑ DNA diastereoizomery.
Definicja DENATURAT:
Co to jest spirytus skażony - etanol zanieczyszczony zasadami pirydynowymi i zabarwiony na czerwono albo fioletowo. Użytkowany jako paliwo do palników spirytusowych, środek do czyszczenia. Jest trujący diastereoizomery.

Czym jest DIASTEREOIZOMERY znaczenie w Definicje chemia D .

  • Dodano:
  • Autor: