Słownik ENANCJOMER co to znaczy.
Słownik ENANCJOMER. Co znaczy jedna z postaci lustrzanych związku, skręcająca płaszczyznę światła.

Czy przydatne?

Definicja ENANCJOMER

Co to znaczy enancjomer: jeden z izomerów optycznych związku optycznie czynnego; jedna z postaci lustrzanych związku, skręcająca płaszczyznę światła spolaryzowanego w prawo (+ α) albo w lewo (-α). (E. prawoskrętny i lewoskrętny). E. danego związku optycznie czynnego posiadają jednakowe t.w. i t.t., jednakowe rozpuszczalności i inne stałe fizyczne niezależnie od kierunku skręcania płaszczyzny światła spolaryzowanego

Definicja ELEKTROLITY:
Co to jest ulegają w wodzie (albo innym rozpuszczalniku lub w stanie stopionym) rozpadowi na jony i dlatego przewodzą prąd elektryczny. Nieelektrolity nie dysocjują na jony. E. to związki o wiązaniu jonowym enancjomer co znaczy.
Definicja ELEKTRODA KALOMELOWA:
Co to jest odwracalna, zbudowana z ↑ rtęci, chlorku rtęci(I) (↑ kalomel) zanurzona w roztworze zawierającym jony chlorkowe: Hg, Hg2Cl2/Cl-. Zachodzi na niej mechanizm odwracalny Hg2Cl2 + 2e- ⇆ 2Hg+ + 2Cl enancjomer krzyżówka.
Definicja EWOLUCJA CHEMICZNA:
Co to jest najwcześniejszy faza ewolucji życia we Wszechświecie, który rozpoczął się w przestrzeni kosmicznej i był kontynuowany na powierzchni Ziemi (i innych planet skalistych); warto zauważyć, iż w enancjomer co to jest.
Definicja ENERGIA TRANSLACYJNA:
Co to jest część ↑ energii wewnętrznej układu, na przykład cząsteczki, związana z jej ruchem własnym w przestrzeni (przesunięciem), którą można częściowo utożsamić z energią kinetyczną enancjomer słownik.

Czym jest ENANCJOMER znaczenie w Definicje chemia E .

  • Dodano:
  • Autor: