Słownik ENANCJOMER co to znaczy.
Słownik ENANCJOMER. Co znaczy jedna z postaci lustrzanych związku, skręcająca płaszczyznę światła.

Czy przydatne?

Definicja ENANCJOMER

Co to znaczy enancjomer: jeden z izomerów optycznych związku optycznie czynnego; jedna z postaci lustrzanych związku, skręcająca płaszczyznę światła spolaryzowanego w prawo (+ α) albo w lewo (-α). (E. prawoskrętny i lewoskrętny). E. danego związku optycznie czynnego posiadają jednakowe t.w. i t.t., jednakowe rozpuszczalności i inne stałe fizyczne niezależnie od kierunku skręcania płaszczyzny światła spolaryzowanego

Definicja ELEKTRON DODATNI:
Co to jest ↑ pozyton enancjomer.
Definicja EFEKT CIEPLNY REAKCJI:
Co to jest wymieniona poprzez układ reagujący z otoczeniem na sposób ciepła; ciepło wydzielone do otoczenia albo pobrane z niego poprzez reagujące substancje. Jeżeli układ reagujący wydziela ciepło, zachodząca enancjomer.
Definicja EMISJA BETA PLUS:
Co to jest cząstki β (e+), a więc ↑ pozytonu, i ↑ neutrina elektronowego poprzez jądro pierwiastka radioaktywnego, w rezultacie której jego liczba atomowa maleje o 1, a liczba masowa pozostaje bez zmiany. W enancjomer.
Definicja ERGOTAMINA:
Co to jest pochodna kwasu D-(+)-lizergowego (↑ LSD); jeden z kilku ↑ alkaloidów występujących w sporyszu - formie przetrwalnikowej - grzyba buławinka czerwona (Claviceps purpurea), który pasożytuje na zbożu enancjomer.

Czym jest ENANCJOMER znaczenie w Definicje chemia E .

  • Dodano:
  • Autor: