Słownik INTERFERENCJA co to znaczy.
Słownik INTERFERENCJA. Co znaczy materii), kierujące do stworzenia wypadkowej fali stojącej (tak.

Czy przydatne?

Definicja INTERFERENCJA

Co to znaczy interferencja: nakładanie się fal (na przykład elektromagnetycznych albo materii), kierujące do stworzenia wypadkowej fali stojącej (tak zwany prążki interferencyjne - w razie interferencji światła to są naprzemianległe jasne i ciemne obszary). Zależnie od przesunięcia amplitud interferujących fal może nastąpić wzmocnienie fali albo całkowite jej wygaszenie. W praktyce zdarzenie i. wykorzystuje się w wielu badaniach naukowych i na przykład do zwalczania hałasu - poprzez wytwarzanie fali wygaszającej, interferującej adekwatnie z pierwotną falą dźwiękową

Definicja INDYKATOR:
Co to jest substancja pozwalająca na śledzenie przebiegu reakcji chemicznej. I. dzieli się na: a) indykatory reakcji zobojętniania (na przykład oranż metylowy, fenoloftaleina, nitrofenole), zmieniające barwę w interferencja.
Definicja IZOTONY:
Co to jest jądra mają identyczne liczby ↑ neutronów, a różne liczby protonów (mają identyczne różnice liczb masowych i atomowych (A-Z), a różne liczby atomowe (Z)). Przykład: Wszystkie nuklidy mają po 8 interferencja.
Definicja IZOMER:
Co to jest związków, które posiadają taki sam ↑ wzór sumaryczny, lecz różne własności fizyczne, co wynika z odmiennej budowy cząsteczki. Na przykład n-propanol i eter etylowo-metylowy mają ten sam wzór interferencja.
Definicja ITERB:
Co to jest Ytterbium), pierwiastek chem., metal, Z = 70, m.at. 173,04u, ekipa ↑ lantanowców. Odkryty w 1878 r. poprzez J. Marignaca. W przyrodzie występuje w minerałach takich jak: ↑ monacyt, euksenit, gadolin interferencja.

Czym jest INTERFERENCJA znaczenie w Definicje chemia I .

  • Dodano:
  • Autor: