Słownik IZOMORFIZM co to znaczy.
Słownik IZOMORFIZM. Co znaczy krystalicznym. Substancje takie są względem siebie izomorficzne, na.

Czy przydatne?

Definicja IZOMORFIZM

Co to znaczy izomorfizm: występowanie różnych substancji w tym samym układzie krystalicznym. Substancje takie są względem siebie izomorficzne, na przykład ałuny - uwodnione siarczany pierwiastków na I i III stopniu utlenienia (na przykład ałun glinowo-potasowy K2SO4·Al2(SO4)3·24H2O, ałun chromowo-potasowy K2SO4·Cr2(SO4)3·24H2O)

Definicja IZOMERIA OPTYCZNA:
Co to jest cząsteczek nie wszystkich związków chem. w dwóch niejednakowych postaciach - będących swoistymi odbiciami lustrzanymi - w formie pary enancjomerów: (+)(prawoskrętnego) i (-)(lewoskrętnego IZOMORFIZM.
Definicja IZOMERIA KONSTYTUCYJNA:
Co to jest rodzaj izomerii polegającej na tym, iż poszczególne ↑ izomery różnią się budową, a więc kolejnością i metodą połączenia atomów w cząsteczce IZOMORFIZM.
Definicja IZOMERIA POŁOŻENIA PODSTAWNIKA:
Co to jest jeden z rodzajów izomerii konstytucyjnej, opierający na tym, iż szkielet węglowy cząsteczek jest ten sam, a różne jest położenie podstawnika, na przykład IZOMORFIZM.
Definicja INHIBITOR:
Co to jest zmniejszający szybkości reakcji poprzez podwyższenie ↑ energii aktywacji charakterystycznej dla danej reakcji. I. stosuje się na przykład aby zapobiec rozkładowi albo polimeryzacji substancji w IZOMORFIZM.

Czym jest IZOMORFIZM znaczenie w Definicje chemia I .

  • Dodano:
  • Autor: