Słownik KAZEINA co to znaczy.
Słownik KAZEINA. Co znaczy fosforu: 0,7%), występuje w mleku; nie koaguluje (↑ koagulacja) na.

Czy przydatne?

Definicja KAZEINA

Co to znaczy kazeina: białko złożone należące do fosforoprotein (zawartość fosforu: 0,7%), występuje w mleku; nie koaguluje (↑ koagulacja) na gorąco (w trakcie gotowania); pod wpływem kwasów i enzymów strąca się (mleko kwaśne); jest składnikiem twarogów i serów białych. K. pozyskiwana jest z twarogu. Użytkowana do produkcji ↑ galalitu, klejów i w przemyśle spożywczym

Definicja KWANT:
Co to jest energii promieniowania elektromagnetycznego (na przykład światła, promieniowania rentgenowskiego), zależna od częstotliwości tego promieniowania, wyrażana wzorem: E = h ˇ υ gdzie E - energia kwantu kazeina.
Definicja KRYSZTAŁY:
Co to jest stanie skupienia o często rozmieszczonych elementach (atomach, jonach, cząsteczkach) tworzących ↑ sieć krystaliczną. Od rodzaju tej sieci zależą różne właściwości ciał stałych, takie jak kazeina.
Definicja KOLOIDY HYDROFILOWE:
Co to jest ośrodku rozpraszającym, których cząsteczki otaczają się cząsteczkami wody, tworząc tak zwany płaszcz wodny. Typowym przedstawicielem tej ekipy koloidów są ↑ białka. K.h. są znacząco mniej wrażliwe na kazeina.
Definicja KOPOLIMERYZACJA:
Co to jest reakcja polimeryzacji, przebiegająca z udziałem dwóch albo więcej rodzajów monomerów, np kazeina.

Czym jest KAZEINA znaczenie w Definicje chemia K .

  • Dodano:
  • Autor: