Słownik KURARA co to znaczy.
Słownik KURARA. Co znaczy rozp. w wodzie masy, zawierający silnie trujące ↑ alkaloidy, między.

Czy przydatne?

Definicja KURARA

Co to znaczy kurara: wyciąg z roślin południowoamerykańskich, w formie brązowej, rozp. w wodzie masy, zawierający silnie trujące ↑ alkaloidy, między innymi: tubokurarynę i toksyferynę (w najwyższym stopniu trujący ze znanych alkaloidów). Użytkowana poprzez Indian do zatruwania strzał. Tubokurarynę stosuje się jako lek w trakcie operacji chirurgicznych

Definicja KATALIZATOR:
Co to jest zmieniająca prędkość reakcji chem. poprzez obniżenie albo podwyższenie ↑ energii aktywacji dla danej reakcji chem. 2) k. nieujemny - substancja przyspieszająca prędkość reakcji chem. poprzez kurara.
Definicja KWAS MALONOWY:
Co to jest 134°C; bezb. substancja, łatwo rozp. w wodzie. Ogrzany do 150°C ulega ↑ dekarboksylacji dając kwas octowy CH3COOH i tlenek węgla(IV). Użytkowany w syntezie org. (syntezy z wykorzystaniem jego estru kurara.
Definicja KONTRAKCJA OBJĘTOŚCI:
Co to jest przy mieszaniu cieczy, obliczana wzorem: ΔV = Vm - ΣVs, gdzie: Vm - objętość uzyskanej mieszaniny, ΣVs - suma objętości poszczególnych składników mieszaniny przed zmieszaniem. K. może być dodatnia kurara.
Definicja KOLOIDY:
Co to jest układy heterogeniczne, charakteryzujące się rozdrobnieniem koloidowym - średnica cząstek etapy zdyspergowanej od 10-9 do 10-7m. Cząstki substancji rozproszonej nazywa się cząstkami koloidowymi kurara.

Czym jest KURARA znaczenie w Definicje chemia K .

  • Dodano:
  • Autor: