Słownik KWANT co to znaczy.
Słownik KWANT. Co znaczy elektromagnetycznego (na przykład światła, promieniowania rentgenowskiego.

Czy przydatne?

Definicja KWANT

Co to znaczy kwant: najmniejsza porcja energii promieniowania elektromagnetycznego (na przykład światła, promieniowania rentgenowskiego), zależna od częstotliwości tego promieniowania, wyrażana wzorem: E = h ˇ υ gdzie E - energia kwantu promieniowania dla danej częstotliwości, h - stała Plancka, υ - częstotliwość promieniowania. ↑ Teoria kwantów Plancka zakłada, iż promieniowanie jest strumieniem poruszających się z prędkością światła kwantów energii (fotonów). Zobacz także kwantowanie

Definicja KWAS JODOWODOROWY:
Co to jest jodowodoru, HIaq; bardzo silny kwas beztlenowy (ma największą moc spośród popularnych kwasów beztlenowych); bezb., dymiąca na powietrzu ciecz; ma właściwości redukujące. Tworzy sole - ↑ jodki kwant.
Definicja KWASY STĘŻONE:
Co to jest maksymalnym możliwym do uzyskania stężeniu (jest to o maksymalnym stężeniu, przy którym dany związek jest jeszcze trwały), otrzymywanym zazwyczaj standardowymi sposobami chem. (na przykład poprzez kwant.
Definicja KAMIENIE DO ZAPALNICZEK:
Co to jest wykonane z piroforycznego stopu żelaza z cerem (↑ pirofory). Potarcie k.d.z. o stalowe kółko albo płytkę prowadzi do stworzenia drobnych cząstek stopu i ich samozapalenia na powietrzu (tworzy się kwant.
Definicja KONDENSAT BOSEGO-EINSTEINA:
Co to jest skupienia materii, którego istnienie przewidzieli w 1924 r. S.N. Bose i A. Einstein. K. B.-E.; otrzymany w 1995 r. w rezultacie ochłodzenia do temp. 170·10-9K (!) gazu atomów rubidu wprowadzonego do kwant.

Czym jest KWANT znaczenie w Definicje chemia K .

  • Dodano:
  • Autor: