Słownik ŁAŹNIA co to znaczy.
Słownik ŁAŹNIA. Co znaczy ogrzewania części aparatury chem. Stosuje się różne typy ł. W razie ł.

Czy przydatne?

Definicja ŁAŹNIA

Co to znaczy łaźnia: urządzenie laboratoryjne wykorzystywane do pośredniego ogrzewania części aparatury chem. Stosuje się różne typy ł. W razie ł. wodnej albo parowej ogrzewanie zachodzi przy udziale adekwatnie ogrzanej wody albo pary wodnej, co pozwala uzyskiwać temp. do 100°C. W charakterze ł. wodnej może być stosowana zlewka napełniona wodą, ogrzewana dzięki palnika gazowego albo maszynki elektrycznej. Do osiągania wyższych temp. ogrzewania stosuje się ł. olejowe (gdzie wodę zastąpuje się olejem o znacząco wyższej t.w.) i ł. piaskowe

Definicja ŁUKASIEWICZ IGNACY:
Co to jest 1822-1882) aptekarz, pionier przemysłu naftowego w Europie, wydestylował z ropy naftowej naftę, skonstruował lampę naftową, założył (w okolicach Gorlic i Jasła) destylarnie ↑ ropy naftowej łaźnia.
Definicja LITOSFERA:
Co to jest skalna część powłoki ziemskiej. Średnio co 33 m w głąb powierzchni Ziemi temp. wzrasta o 1 K, a co 1 km głębokości ciśnienie wzrasta o 2,8·105hPa (280 atm łaźnia.
Definicja LIT:
Co to jest Lithium), pierwiastek chem., metal, Z = 3, m.at. 6,941u, ekipa ↑ litowców. Odkryty poprzez J.A. Arfvedsona w 1817 r.; w 1818 r. H. Davy dostał czysty metal. W przyrodzie występuje w minerałach łaźnia.
Definicja LSD:
Co to jest lizergowego, półsyntetyczny ↑ narkotyk o bardzo mocnym i długotrwałym (do 24 godz.) działaniu halucynogennym. Przeciętna dawka 25÷100 ľg wywołuje trudności w mowie, niezborność ruchów, drgawki łaźnia.

Czym jest ŁAŹNIA znaczenie w Definicje chemia L .

  • Dodano:
  • Autor: