Słownik aborcja co to znaczy.
Definicja Aborcja. Co znaczy przedwczesne zakończenie ciąży, skutkujące śmiercią zarodka albo płodu.

Czy przydatne?

Definicja Aborcja

Definicja z ang. abortion, z niem. Abtreibung.

Co to znaczy ABORCJA: Aborcja (od z łaciny abortus - poronienie) to celowe, przedwczesne zakończenie ciąży, skutkujące śmiercią zarodka albo płodu. Samoistne przedwczesne zakończenie ciąży nazywane jest poronieniem. Poronieniem kończy się ok. 1 na 5 ciąż, przeważnie pośrodku pierwszych trzynastu tygodni, stąd sporo kobiet nie jest świadomych, iż były w ciąży. Powodami przeważnie są letalne (śmiercionośne) wady zarodka albo płodu i wady biologiczne ciężarnej, rzadziej urazy fizyczne, wpływ środków chemicznych, dolegliwości, konflikt serologiczny i inne. W j. polskim nie używa się słowa aborcja w znaczeniu poronienie samoistne'. Środki antykoncepcyjne, stosowane po relacji (do 72 godz.), zapobiegają uwolnieniu komórek jajowych z jajników albo zapobiegają zapłodnieniu. Użytkowane potem zapobiegają zagnieżdżeniu się zapłodnionej już komórki. To jest przyczyną sporu o to, czy są metodą aborcji. Z medycznego punktu widzenia nie są, gdyż warunkiem ciąży jest zagnieżdżenie się zygoty w macicy. Kościół katolicki i nie wszystkie inne środowiska argumentują, iż poczęcie następuje wspólnie z zapłodnieniem, a przed zagnieżdżeniem. Nie wszystkie osoby uznają, iż zygota jest już istotą ludzką, i/albo posiada duszę przed początkiem ciąży w sensie wyżej zdefiniowanym. Wyraźny zakaz dokonywania aborcji znajduje się także w Przysiędze Hipokratesa: Nikomu, nawet na żądanie, nie dam śmiercionośnej trucizny, ani nikomu nie będę jej doradzał, podobnie także nie dam nigdy niewieście środka poronnego. W tekście Przyrzeczenia Lekarskiego z 1948, które jest dziś składane poprzez lekarzy, fragment ten został zastąpiony następującym zapisem: mieć będę najwyższy szacunek dla życia ludzkiego już od chwili jego poczęcia

Definicja Atmosfera:
Co to jest powłoka otaczająca planetę. Atmosfera Ziemska jest niejednorodną powłoką złożoną z mieszaniny gazów zwanej powietrzem. Prócz gazów takich jak: azot (78,09% objętości powietrza), tlen (20,95%), argon aborcja.
Definicja Agrochemia:
Co to jest Agrochemia - edukacja zajmująca się żyznością gleby i zagadnieniami nawożenia aborcja.
Definicja Adaptor, Białko Adaptorowe:
Co to jest adaptorowe - w ogólnym rozumieniu białko, które nie ma aktywności enzymatycznej, a własną funkcję pełni przez asocjację z innymi białkami. Termin ten odnosi się szczególnie do białek w szlakach aborcja.
Definicja Arboretum W Kórniku:
Co to jest to największe i najstarsze w Polsce arboretum. Zostało założone w 1. połowie XIX wieku poprzez Tytusa Działyńskiego i jego syna Jana. Na powierzchni powyżej 40 ha znajduje się w około 3 tys aborcja.

Czym jest Aborcja znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: