Słownik hybrydyzacja co to znaczy.
Definicja Hybrydyzacja. Co znaczy różnych genetycznie w rezultacie krzyżowania powstają mieszańce.

Czy przydatne?

Definicja Hybrydyzacja

Definicja z ang. Hybridization, z niem. Hybridisation.

Co to znaczy HYBRYDYZACJA: Hybrydyzacja-(krzyżowanie) kojarzenie dwóch osobników różnych genetycznie w rezultacie krzyżowania powstają mieszańce. Mogą one w nie wszystkich sytuacjach odznaczać się większa żywotnością i płodnością niż formy rodzicielskie(heterozja). Czasem udaje się krzyżowanie osobników należących do różnych gatunków albo rodzajów. Powstają wówczas mieszańce międzygatunkowe tak zwany Hybrydy. Są one przeważnie niepłodne., Tomasz Pater

Definicja Hydrochoria:
Co to jest Hydrochoria - jeden ze sposobów rozprzestrzeniania nasion roślin. Rozprzestrzenianie diaspor roślin poprzez wodę hybrydyzacja.
Definicja Haploid:
Co to jest Haploid - komórka zawierająca po jednym chromosomie danego typu. Typ n hybrydyzacja.
Definicja Halofit, Słonorośl, Roślina Solniskowa:
Co to jest roślina solniskowa – roślina dostosowana do życia na silnie zasolonym podłożu (obecność łatwo rozpuszczalnych soli: chlorków, węglanów, siarczanów sodu i magnezu). Dostosowanie to bazuje między hybrydyzacja.
Definicja Hydrofity:
Co to jest wodne, żyjące pod wodą, z liśćmi pływającymi na powierzchni wody i kłączem zakotwiczonym na dnie (na przykład grążel żółty, grzybienie białe) i rośliny ziemno-wodne, jak na przykład pałka hybrydyzacja.

Czym jest Hybrydyzacja znaczenie w Słownik biologia H .

  • Dodano:
  • Autor: