Słownik hybrydyzacja co to znaczy.
Definicja Hybrydyzacja. Co znaczy różnych genetycznie w rezultacie krzyżowania powstają mieszańce.

Czy przydatne?

Definicja Hybrydyzacja

Definicja z ang. Hybridization, z niem. Hybridisation.

Co to znaczy HYBRYDYZACJA: Hybrydyzacja-(krzyżowanie) kojarzenie dwóch osobników różnych genetycznie w rezultacie krzyżowania powstają mieszańce. Mogą one w nie wszystkich sytuacjach odznaczać się większa żywotnością i płodnością niż formy rodzicielskie(heterozja). Czasem udaje się krzyżowanie osobników należących do różnych gatunków albo rodzajów. Powstają wówczas mieszańce międzygatunkowe tak zwany Hybrydy. Są one przeważnie niepłodne., Tomasz Pater

Definicja Halofit, Słonorośl, Roślina Solniskowa:
Co to jest roślina solniskowa – roślina dostosowana do życia na silnie zasolonym podłożu (obecność łatwo rozpuszczalnych soli: chlorków, węglanów, siarczanów sodu i magnezu). Dostosowanie to bazuje między hybrydyzacja co znaczy.
Definicja Hydrofity:
Co to jest wodne, żyjące pod wodą, z liśćmi pływającymi na powierzchni wody i kłączem zakotwiczonym na dnie (na przykład grążel żółty, grzybienie białe) i rośliny ziemno-wodne, jak na przykład pałka hybrydyzacja krzyżówka.
Definicja Haploid:
Co to jest Haploid - komórka zawierająca po jednym chromosomie danego typu. Typ n hybrydyzacja co to jest.
Definicja Hydrochoria:
Co to jest Hydrochoria - jeden ze sposobów rozprzestrzeniania nasion roślin. Rozprzestrzenianie diaspor roślin poprzez wodę hybrydyzacja słownik.

Czym jest Hybrydyzacja znaczenie w Słownik biologia H .

  • Dodano:
  • Autor: