Słownik alkaptonuria co to znaczy.
Definicja Alkaptonuria. Co znaczy recesywnym. Brak aktywnego enzymu-oksydazy kwasu.

Czy przydatne?

Definicja Alkaptonuria

Definicja z ang. Alcaptonuria, z niem. Alkaptonurie.

Co to znaczy ALKAPTONURIA: Dolegliwość genetyczna, autosomalna uwarunkowana genem recesywnym. Brak aktywnego enzymu-oksydazy kwasu homogentyzynowego

Definicja Anemochoria:
Co to jest ze sposobów rozprzestrzeniania nasion roślin, opierający na roznoszeniu nasion poprzez wiatr. Nie wszystkie rośliny wykształciły szczególne przystosowania do tego, na przykład nasiona wyposażone w alkaptonuria.
Definicja Akant:
Co to jest motyw dekoracyjny w formie stylizowanego liścia śródziemnomorskiej rośliny, występujący w architekturze starożytnej Grecji i Rzymu, potem powtarzany w renesansie, baroku i klasycyzmie.Treść hasła alkaptonuria.
Definicja Arboretum W Kórniku:
Co to jest to największe i najstarsze w Polsce arboretum. Zostało założone w 1. połowie XIX wieku poprzez Tytusa Działyńskiego i jego syna Jana. Na powierzchni powyżej 40 ha znajduje się w około 3 tys alkaptonuria.
Definicja Aeroby, Tlenowce, Aerobionty, Oksybionty:
Co to jest tlenowce, aerobionty, oksybionty) - wszelakie organizmy wykorzystujące tlen w procesie oddychania jako ostateczny akceptor protonów i elektronów (teoria chemiosmotyczna Mitchella). Oddychanie tlenowe alkaptonuria.

Czym jest Alkaptonuria znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: