Słownik alkaptonuria co to znaczy.
Definicja Alkaptonuria. Co znaczy recesywnym. Brak aktywnego enzymu-oksydazy kwasu.

Czy przydatne?

Definicja Alkaptonuria

Definicja z ang. Alcaptonuria, z niem. Alkaptonurie.

Co to znaczy ALKAPTONURIA: Dolegliwość genetyczna, autosomalna uwarunkowana genem recesywnym. Brak aktywnego enzymu-oksydazy kwasu homogentyzynowego

Definicja Amensalizm:
Co to jest zależności międzygatunkowych, gdzie obecność jednego gatunku wpływa niekorzystnie na gatunek drugi. Obecność tego drugiego gatunku dla pierwszego jest obojętna. Odpowiednikiem amensala jest pędzlak alkaptonuria.
Definicja Absorpcja (Fizyka):
Co to jest chemia) (z łaciny absorbere, wchłaniać) to zdarzenie i mechanizm pochłaniania substancji gazowej w całą objętość substancji ciekłej albo stałej, albo także substancji ciekłej w całą objętość alkaptonuria.
Definicja Acydotrofizm:
Co to jest jest naturalne zakwaszanie wód. Występuje przeważnie w rejonach wulkanicznych i o dużej aktywności sejsmicznej. Wywołany jest przedostawaniem się do wody, kwasów mineralnych z podłoża i przyległych alkaptonuria.
Definicja Amebocyt:
Co to jest komórki znajdujące się w mezoglei, którą wytwarzają. Prócz mezoglei wytwarzają krzemionke i węglan wapnia. Ich funkcją jest zbieranie zbędnych produktów przemiany materii, trawienie pokarmu alkaptonuria.

Czym jest Alkaptonuria znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: