Słownik denitryfikacja co to znaczy.
Definicja Denitryfikacja. Co znaczy możliwego do spożycia poprzez sporo grup organizmów) w azot w.

Czy przydatne?

Definicja Denitryfikacja

Definicja z ang. denitrification, z niem. Denitrifikation.

Co to znaczy DENITRYFIKACJA: Denitryfikacja - mechanizm redukcji azotanu ( formy azotu możliwego do spożycia poprzez sporo grup organizmów) w azot w stanie gazowym. Mechanizm ten jest odwrotnością nitryfikacji i przeprowadzany jest poprzez heterotroficzną bakterię ( Pseudomonas fluorescens). Zarówno denitryfikacja jak i nitryfikacja są częściami cyklu azotowego w przyrodzie.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Deplazmoliza:
Co to jest Deplazmoliza - mechanizm odwrotny do plazmolizy, opierający na pobieraniu wody poprzez komórkę zanurzoną w roztworze hipotonicznym.Treść hasła pochodzi z Wikipedi denitryfikacja.
Definicja Duplikacje:
Co to jest dochodzi do utworzenia się dodatkowej kopii fragmentu chromosomu wraz ze znajdującymi się na nim genami. Mutacje te są mniej szkodliwe niż delecje, a nowo powstała kopia genu może dalej ewoluować i denitryfikacja.
Definicja Drugie Prawo Mendla:
Co to jest znane jako prawo niezależnego dziedziczenia się cech (czynników dziedzicznych) - zostało sformułowane poprzez Grzegorza Mendla, a po odkryciu chromosomów i procesu mejozy potwierdzone poprzez jego denitryfikacja.
Definicja Dobór Stabilizujący:
Co to jest myszy domowych częste mutacje zmieniające barwę futra - myszy dzikie zazwyczaj podobne do siebie; widocznie dobór eliminuje mutanty i wywiera działanie stabilizujące, przekonano się, iż wygląd denitryfikacja.

Czym jest Denitryfikacja znaczenie w Słownik biologia D .

  • Dodano:
  • Autor: