Słownik metamfetamina co to znaczy.
Definicja Metamfetamina. Co znaczy narkotyk z rodz. stymulantów. Działanie (konsekwencje, efekty.

Czy przydatne?

Definicja Metamfetamina

Definicja z ang. methamphetamine, z niem. Methamphetamin.

Co to znaczy METAMFETAMINA: Metamfetamina - metyloamfetamina - metylo-αfenyloetyloamina - narkotyk z rodz. stymulantów. Działanie (konsekwencje, efekty) ogólnie ma podobne do amfetaminy. Działa krócej i stan po spożyciu jest wiele intensywniejszy. Dawkowanie: 10-50 mg. Metyloamfetamine można spożywać na sporo sposobów: injekcyjnie (domięśniowo i dożylnie), przez palenie ( odmiana ice), donosowo, doustnie, doodbytniczo i tym podobne Od amfetaminy jest różna kolorem - jest żółta, pomarańczowa albo brązowa; jest różna także tym iż jest lepka. W Polsce występuje rzadko. W Stanach Zjednoczonych Ameryki jest równie popularna jak u nas zwyczajna amfetamina. Jeden z najgroźniejszych narkotyków naszych czasów, silnie uzależniający i w szybkim tempie siejący spustoszenie w organiźmie. Produkcja w uwarunkowaniach domowych, łączy się z wysokim ryzykiem eksplozji, a powstające w jej trakcie odpady mogą być powodem trwałego skażenia środowiska.Treść hasła pochodzi z Wikipedii

Definicja Metamielocyt:
Co to jest jeszcze nie w pełni dojrzałe komórki szeregu granulocytarnego. Wykazują średnicę 10-18 mikrometrów. Relacja objętności jądra komórkowego do cytoplazmy wynosi 1:1. Metamielocyty są stadium rozwoju METAMFETAMINA.
Definicja Mikronukleus:
Co to jest płciowe orzęsków, wraz z makronukleusem tworzą ich aparat jądrowy. W przeciwieństwie od poliploidalnego makronukleusa mikronukleus jest diploidalny. Mikronukleus jest wyciszony transkrypcyjnie i METAMFETAMINA.
Definicja Mikrofibryle:
Co to jest strukturalne jednostki roślinnej ściany komórkowej, mające postać regularnych zespołów łańcuchów celulozowych. Nadają one ścianom komórkowym określone, uporządkowane struktury.Treść hasła pochodzi z METAMFETAMINA.
Definicja Mitoza:
Co to jest komórki, któremu towarzyszy dokładne rozdzielenie chromosomów do dwóch komórek potomnych. W jego rezultacie powstają komórki, które dysponują identycznym materiałem genetycznym, jak komórka METAMFETAMINA.

Czym jest Metamfetamina znaczenie w Słownik biologia M .

  • Dodano:
  • Autor: