Słownik salmonelloza co to znaczy.
Definicja Salmonelloza. Co znaczy zakaźna wywołana zakażeniem bakterią (pałeczką) chorobotwórczą z.

Czy przydatne?

Definicja Salmonelloza

Definicja z ang. salmonellosis, z niem. Salmonellose.

Co to znaczy SALMONELLOZA: Salmonelloza – dolegliwość układu pokarmowego. Dolegliwość zakaźna wywołana zakażeniem bakterią (pałeczką) chorobotwórczą z gatunku o nazwie Salmonella (od nazwiska odkrywcy, amerykańskiego uczonego Daniela Salmona). Do zakażenia dochodzi drogą pokarmową po spożyciu pokarmów zawierających bakterię Salmonelli, po ok. 12-24 godz. dochodzi do wystąpienia pierwszych objawów chorobowych. Należą do nich

Definicja Sporofil:
Co to jest paproci liść, na którym tworzą się zarodnie z zarodnikami. U roślin nagonasiennych sporofile męskie uległy przekształceniu w mikrosporofile (pełniące funkcję pręcików), a sporofile kobiece salmonelloza.
Definicja Stolon:
Co to jest Stolon to cienkie podziemne kłącze na przykład ziemniaka, a również powietrzne korzenie nie wszystkich epifitów wychwytujące wodę z atmosfery.Treść hasła pochodzi z Wikipedi salmonelloza.
Definicja Sukulenty:
Co to jest gruboszowate - ekipa roślin, które przystosowały się do życia w uwarunkowaniach bardzo gorących (kserofity) dzięki możliwości magazynowania wody w różnych tkankach. Z racji na miejsce jej salmonelloza.
Definicja Strobil:
Co to jest szyszkowaty twór występujący u roślin nagozalążkowych wielkolistnych. S. zbudowany jest ze sporofili. Wyróżniamy makrostrobile (kobiece) i mikrostrobile (męskie).Treść hasła pochodzi z Wikipedi salmonelloza.

Czym jest Salmonelloza znaczenie w Słownik biologia S .

  • Dodano:
  • Autor: