Słownik salmonelloza co to znaczy.
Definicja Salmonelloza. Co znaczy zakaźna wywołana zakażeniem bakterią (pałeczką) chorobotwórczą z.

Czy przydatne?

Definicja Salmonelloza

Definicja z ang. salmonellosis, z niem. Salmonellose.

Co to znaczy SALMONELLOZA: Salmonelloza – dolegliwość układu pokarmowego. Dolegliwość zakaźna wywołana zakażeniem bakterią (pałeczką) chorobotwórczą z gatunku o nazwie Salmonella (od nazwiska odkrywcy, amerykańskiego uczonego Daniela Salmona). Do zakażenia dochodzi drogą pokarmową po spożyciu pokarmów zawierających bakterię Salmonelli, po ok. 12-24 godz. dochodzi do wystąpienia pierwszych objawów chorobowych. Należą do nich

Definicja Sukulenty:
Co to jest gruboszowate - ekipa roślin, które przystosowały się do życia w uwarunkowaniach bardzo gorących (kserofity) dzięki możliwości magazynowania wody w różnych tkankach. Z racji na miejsce jej salmonelloza.
Definicja Skaryfikacja:
Co to jest łaciny scarificare - drapać; z angielskiego: scar - blizna) - odmiana sztuki zdobienia ciała przez nacinanie, zadrapywanie albo wypalanie skóry tak, iż w danym miejscu tworzy się jasna tkanka salmonelloza.
Definicja Strobil:
Co to jest szyszkowaty twór występujący u roślin nagozalążkowych wielkolistnych. S. zbudowany jest ze sporofili. Wyróżniamy makrostrobile (kobiece) i mikrostrobile (męskie).Treść hasła pochodzi z Wikipedi salmonelloza.
Definicja Szyszka:
Co to jest u roślin nagonasiennych skupienie sporofili, a więc liści zarodnionośnych. Szyszka może być prosta (sporofile osadzone na osi) albo złożona (sporofile wyrastają w na odgałęzieniach odchodzących od salmonelloza.

Czym jest Salmonelloza znaczenie w Słownik biologia S .

  • Dodano:
  • Autor: