Słownik DIENY co to znaczy.
Słownik DIENY. Co znaczy mogą być skumulowane (na przykład CH2=C=CH2, ↑ allen), sprzężone (na.

Czy przydatne?

Definicja DIENY

Co to znaczy dieny: alkeny mające w cząsteczce dwa wiązania podwójne, które mogą być skumulowane (na przykład CH2=C=CH2, ↑ allen), sprzężone (na przykład CH2=CH-CH=CH2 - buta-1,3-dien) albo izolowane (na przykład CH2=CH-CH2-CH=CH2, penta-1,4-dien). Największe znaczenie praktyczne mają d. sprzężone, takie jak 2-chloro-buta-1,3-dien (chloropren) i 2-metylo-buta-1,3-dien (izopren). W rezultacie reakcji polimeryzacji otrzymuje się z nich między innymi ↑ kauczuki syntetyczne. D. ulegają różnym reakcjom addycji i polimeryzacji

Definicja DANIELL JOHN FREDERIC:
Co to jest 1790-1845) chemik z angielskiego:, artysta ogniwa galwanicznego (ogniwo Daniella zbudowane w 1836 r. złożona jest z półogniw: cynkowego i miedziowego dieny.
Definicja DISULFIRAM:
Co to jest esperal - związek chem. użytkowany w leczeniu alkoholizmu. Hamuje mechanizm utleniania alkoholu etylowego w organizmie na kroku aldehydu octowego, który wywołuje symptomy zatrucia (bóle, nudności dieny.
Definicja DDT:
Co to jest bis-(4-chlorofenylo)-etan; pierwszy syntetyczny środek owadobójczy, użytkowany od 1942 r.; wycofany z użycia w państwach uprzemysłowionych (gdyż kumuluje się w tkankach roślinnych i zwierzęcych dieny.
Definicja DWUTLENEK AZOTU:
Co to jest ↑ tlenki azotu dieny.

Czym jest DIENY znaczenie w Definicje chemia D .

  • Dodano:
  • Autor: