Słownik ENTALPIA co to znaczy.
Słownik ENTALPIA. Co znaczy ciśnienia i objętości, H = U + pV; użytkowana do energetycznej.

Czy przydatne?

Definicja ENTALPIA

Co to znaczy entalpia: energia wewnętrzna układu zwiększona o iloczyn jego ciśnienia i objętości, H = U + pV; użytkowana do energetycznej charakterystyki zmian w układzie zachodzących w stałym ciśnieniu i mogących zamieniać własną objętość. W tych uwarunkowaniach zmiana e. jest równa energii wymienionej poprzez układ jako ciepło, z kolei zmiana energii wewnętrznej nie jest wtedy równa ciepłu, bo część energii musi zostać zużyta na zmianę objętości układu. Sporo mechanizmów, w tym reakcji chem., zachodzi pod stałym ciśnieniem, stąd e. regularnie służy do ich energetycznego opisu

Definicja EFEKT KACZORA DONALDA:
Co to jest głosu u osób oddychających mieszanką helowo-tlenową, raczej nurków, stosujących tę mieszaninę gazów zamiast zwykłego powietrza w celu uniknięcia ↑ dolegliwości kesonowej. Powodem e.K.D. jest różnica entalpia co znaczy.
Definicja ESPERAL:
Co to jest ↑ disulfiram entalpia krzyżówka.
Definicja ELANA:
Co to jest wytwarzanych w Polsce ciętych włókien poliestrowych. Tkaniny wykonane z elany są niegniotliwe, przyjemne w dotyku, niewiele nasiąkliwe, odporne na mole i butwienie, nie kurczą się przy częstym praniu entalpia co to jest.
Definicja ETYN:
Co to jest człon szeregu homologicznego alkinów o wzorze H-C≡C-H. Długość wiązania C≡C wynosi 120pm, a kąty między wiązaniami H-C≡C i C≡C-H wynoszą po 180° (hybrydyzacja atomów węgla sp) - cząsteczka e. ma entalpia słownik.

Czym jest ENTALPIA znaczenie w Definicje chemia E .

  • Dodano:
  • Autor: