Słownik ENTALPIA co to znaczy.
Słownik ENTALPIA. Co znaczy ciśnienia i objętości, H = U + pV; użytkowana do energetycznej.

Czy przydatne?

Definicja ENTALPIA

Co to znaczy entalpia: energia wewnętrzna układu zwiększona o iloczyn jego ciśnienia i objętości, H = U + pV; użytkowana do energetycznej charakterystyki zmian w układzie zachodzących w stałym ciśnieniu i mogących zamieniać własną objętość. W tych uwarunkowaniach zmiana e. jest równa energii wymienionej poprzez układ jako ciepło, z kolei zmiana energii wewnętrznej nie jest wtedy równa ciepłu, bo część energii musi zostać zużyta na zmianę objętości układu. Sporo mechanizmów, w tym reakcji chem., zachodzi pod stałym ciśnieniem, stąd e. regularnie służy do ich energetycznego opisu

Definicja ELEKTRORAFINACJA MIEDZI:
Co to jest otrzymywania czystej miedzi z bloków miedzi hutniczej, zanieczyszczonej węglem, tlenkami i innymi metalami towarzyszącymi miedzi - przy wykorzystaniu elektrolizy. Bloki miedzi hutniczej stanowią entalpia.
Definicja ELEKTRODODATNIOŚĆ:
Co to jest synonim ↑ elektroujemności; definicja wychodzące z użycia, należy zastępować je określeniem niskiej elektroujemności entalpia.
Definicja ELEMENTY SYMETRII:
Co to jest geometryczne (osie, punkty i płaszczyzny), pozwalające na dokonywanie przekształceń tożsamościowych cząsteczki (przekształceń zachowujących położenia atomów, a więc takich operacji, po wykonaniu entalpia.
Definicja EPIMERY:
Co to jest mające co najmniej dwa centra chiralności i różniące się konfiguracją tylko jednego z nich. Definicja epimerów odnosi się raczej do ↑ aldoz, które różnią się konfiguracją wokół węgla sąsiadującego z entalpia.

Czym jest ENTALPIA znaczenie w Definicje chemia E .

  • Dodano:
  • Autor: