Słownik HOMEOPATIA co to znaczy.
Słownik HOMEOPATIA. Co znaczy małych ilości substancji, które w większym stężeniu powodują symptomy.

Czy przydatne?

Definicja HOMEOPATIA

Co to znaczy homeopatia: sposób leczenia, mająca bazować na podawaniu chorym znikomo małych ilości substancji, które w większym stężeniu powodują symptomy podobne, jak dana dolegliwość. Z punktu widzenia chemii h. nie znajduje naukowego uzasadnienia, gdyż liczba substancji czynnej w "leku" przeważnie nie jest nawet śladowa, co wiąże się z sposobem przygotowywania tych preparatów. Wykonuje się je z tak zwany nalewki pierwotnej sposobem wielokrotnych rozcieńczeń w relacji 1:100 (tak zwany CH), poprzez co już po 11÷13 takich rozcieńczeniach roztwór zawiera statystycznie mniej niż jedną cząsteczkę! (barierę stanowi tu ↑ liczba Avogadro.) Dlatego "leki" homeopatyczne są raczej nieszkodliwe dla zdrowia, mimo iż do ich przygotowania używa się regularnie substancji wysoce toksycznych (na przykład ↑ arszeniku). Z tej samej powody eksperymenty dotyczące rozpoznawania preparatów homeopatycznych, przeprowadzane z udziałem ekspertów od h., wykazały niemożność odróżnienia odmiennych preparatów mimo ich domniemanej dużej mocy leczniczej. Przypadki wyleczenia przy podawaniu preparatów homeopatycznych (dotyczące zazwyczaj lżejszych schorzeń) wynikają prawdopodobnie z samodzielnego działania mechanizmów obronnych organizmu i ze względów psychologicznych - tak zwany efektu placebo, polegającego na tym, iż osoba zażywająca substancję obojętną dla zdrowia, leczy się dzięki sugestii skuteczności leku

Definicja HAS:
Co to jest Hassium), pierwiastek chem., metal, Z = 108, m.at. 265u, ekipa ↑ żelazowców. Otrzymany sztucznie w 1984 r. poprzez P. Armbrustera, G. Munzenberga i współpracowników (izotop 265Hs; w rezultacie homeopatia.
Definicja HELOWCE:
Co to jest okresowego, blok p (He - blok s), do której należą następujące pierwiastki: ↑ hel, ↑ neon, ↑ argon, ↑ krypton, ↑ ksenon, ↑ radon, ↑ ununokt (gazy szlachetne). Wszystkie pierwiastki to niemetale homeopatia.
Definicja HEL II:
Co to jest powstający z helu I w temp. -270,98°C (2,17K) i pod ciśnieniem 50,65hPa (wartość dla izotopu 4He; dla 3He temp. przejścia w stan nadciekłości wynosi 2,4mK; cechuje się zdolnością pełzania po homeopatia.
Definicja HABER FRITZ:
Co to jest niem., ur. we Wrocławiu. W latach 1908-1913 opracował fizykochem. podstawy syntezy amoniaku, gdzie substancjami wyjściowymi były: powietrze, woda i węgiel. Do skali przemysłowej idee Habera homeopatia.

Czym jest HOMEOPATIA znaczenie w Definicje chemia H .

  • Dodano:
  • Autor: