Słownik HOMOLOGI co to znaczy.
Słownik HOMOLOGI. Co znaczy oznacza należące do jednego typu (na przykład ↑ alkany, ↑ alkeny, ↑.

Czy przydatne?

Definicja HOMOLOGI

Co to znaczy homologi: związki tworzące tak zwany ↑ szereg homologiczny, to oznacza należące do jednego typu (na przykład ↑ alkany, ↑ alkeny, ↑ alkiny). Następne człony szeregu homologicznego różnią się o stały dla niego fragment (na przykład grupę -CH2- w alkanach). Związki szeregu homologicznego mają podobne własności chemiczne. H. leżące blisko siebie w szeregu homologicznym mają zbliżone własności fizykochem., a różnice pomiędzy nimi są tym mniejsze, im więcej atomów węgla zawierają ich cząsteczki

Definicja HARTOWANIE METALI:
Co to jest cieplnej metali i ich stopów, polegająca na ogrzaniu metalu do temp., gdzie następuje przemiana jego budowy krystalicznej, wygrzewaniu poprzez dłuższy czas i szybkim ochłodzeniu. Metal w procesie homologi co znaczy.
Definicja HYBRYDYZACJA sp3d:
Co to jest orbitalu typu s, trzech orbitali typu p i jednego orbitalu typu d danego atomu. Na przykład hybrydyzacja orbitalu 3s i trzech orbitali 3p i jednego orbitalu 3d wyjaśnia budowę cząsteczek PF5 homologi krzyżówka.
Definicja HEMIACETAL:
Co to jest wytwór przyłączenia cząsteczki alkoholu do ekipy CO aldehydu. Reakcja stworzenia h. jest odwracalnym podłączeniem nukleofilowym, katalizowanym poprzez kwasy i zasady. W środowisku kwaśnym h. mogą homologi co to jest.
Definicja HALOGENY:
Co to jest ↑ fluorowce homologi słownik.

Czym jest HOMOLOGI znaczenie w Definicje chemia H .

  • Dodano:
  • Autor: