Słownik HOMOLOGI co to znaczy.
Słownik HOMOLOGI. Co znaczy oznacza należące do jednego typu (na przykład ↑ alkany, ↑ alkeny, ↑.

Czy przydatne?

Definicja HOMOLOGI

Co to znaczy homologi: związki tworzące tak zwany ↑ szereg homologiczny, to oznacza należące do jednego typu (na przykład ↑ alkany, ↑ alkeny, ↑ alkiny). Następne człony szeregu homologicznego różnią się o stały dla niego fragment (na przykład grupę -CH2- w alkanach). Związki szeregu homologicznego mają podobne własności chemiczne. H. leżące blisko siebie w szeregu homologicznym mają zbliżone własności fizykochem., a różnice pomiędzy nimi są tym mniejsze, im więcej atomów węgla zawierają ich cząsteczki

Definicja HYBRYDYZACJA sp2:
Co to jest orbitalu atomowego typu s i dwu orbitali typu p danego atomu. Na przykład hybrydyzacja orbitalu 2s i dwu orbitali 2p wyjaśnia kształt cząsteczki BCl3 (trójkąt równoboczny) i jonu NO2- (układ kątowy homologi.
Definicja HESS GERMAIN HENRI:
Co to jest 1802-1850) chemik ros. pochodzenia szwajcarskiego. Sformułował fundamentalne prawo termochemii (tak zwany prawo Hessa homologi.
Definicja Hb:
Co to jest znak ↑ hemoglobiny homologi.
Definicja HYDROLIZA ZASADOWA ESTRÓW:
Co to jest reakcja odwrotna do ↑ estryfikacji; rozkład estru na sól wyjściowego kwasu karboksylowego i alkohol. Zachodzi w obecności anionu wodorotlenkowego, który pełni rolę nukleofila atakującego acylowy atom homologi.

Czym jest HOMOLOGI znaczenie w Definicje chemia H .

  • Dodano:
  • Autor: