Słownik HYDRATY co to znaczy.
Słownik HYDRATY. Co znaczy krystalizacyjną w formie skompleksowanej, na przykład NiCl2·6H2O = [Ni.

Czy przydatne?

Definicja HYDRATY

Co to znaczy hydraty: sole występujące w formie krystalicznej, zawierające ↑ wodę krystalizacyjną w formie skompleksowanej, na przykład NiCl2·6H2O = [Ni(H2O)6]Cl2, albo związanej w inny sposób w sieci krystalicznej - na przykład w CuSO4·5H2O, gdzie cztery cząsteczki wody otaczają jon miedzi, a piąta jest połączona z nimi przy udziale jonów wodorowych. H. powstają zazwyczaj przy otrzymywaniu soli z roztworów wodnych (↑ hydratacja). W wielu sytuacjach można je przeprowadzić w związki bezwodne, usuwając wodę poprzez ogrzewanie (CuSO4·5H2O) albo suszenie w obecności substancji higroskopijnych (↑ higroskopijność). Procesowi odwadniania towarzyszy zasadnicza zmiana struktury krystalicznej: ogrzewany sześciowodny chlorek kobaltu(II) przechodzi od jednostek strukturalnych [Co(H2O)4Cl2] do [CoCl6], czemu towarzyszy zmiana barwy od różowej poprzez niebieskofioletową do niebieskiej (zmianę tę wykorzystuje się, używając CoCl2·6H2O jako chemicznego "przepowiadacza pogody"; niebieski chlorek (w suchym powietrzu) zapowiada nadchodzący deszcz, gdy wymienia barwę na różową)

Definicja HAS:
Co to jest Hassium), pierwiastek chem., metal, Z = 108, m.at. 265u, ekipa ↑ żelazowców. Otrzymany sztucznie w 1984 r. poprzez P. Armbrustera, G. Munzenberga i współpracowników (izotop 265Hs; w rezultacie hydraty.
Definicja HORMONY:
Co to jest produkowane, w znikomo małych ilościach, poprzez gruczoły wydzielania wewnętrznego albo tkanki ludzi i zwierząt, wywierają na drodze chemicznej ściśle określone działanie fizjologiczne. Pod względem hydraty.
Definicja HASZYSZ:
Co to jest ↑ narkotyk, otrzymywany z kwiatów konopi wschodnioazjatyckiej (Cannabis indica), zawierający od 5 do 12% ↑ THC, regularnie palony w mieszaninie z ↑ opium hydraty.
Definicja HESS GERMAIN HENRI:
Co to jest 1802-1850) chemik ros. pochodzenia szwajcarskiego. Sformułował fundamentalne prawo termochemii (tak zwany prawo Hessa hydraty.

Czym jest HYDRATY znaczenie w Definicje chemia H .

  • Dodano:
  • Autor: