Słownik HYDRATY co to znaczy.
Słownik HYDRATY. Co znaczy krystalizacyjną w formie skompleksowanej, na przykład NiCl2·6H2O = [Ni.

Czy przydatne?

Definicja HYDRATY

Co to znaczy hydraty: sole występujące w formie krystalicznej, zawierające ↑ wodę krystalizacyjną w formie skompleksowanej, na przykład NiCl2·6H2O = [Ni(H2O)6]Cl2, albo związanej w inny sposób w sieci krystalicznej - na przykład w CuSO4·5H2O, gdzie cztery cząsteczki wody otaczają jon miedzi, a piąta jest połączona z nimi przy udziale jonów wodorowych. H. powstają zazwyczaj przy otrzymywaniu soli z roztworów wodnych (↑ hydratacja). W wielu sytuacjach można je przeprowadzić w związki bezwodne, usuwając wodę poprzez ogrzewanie (CuSO4·5H2O) albo suszenie w obecności substancji higroskopijnych (↑ higroskopijność). Procesowi odwadniania towarzyszy zasadnicza zmiana struktury krystalicznej: ogrzewany sześciowodny chlorek kobaltu(II) przechodzi od jednostek strukturalnych [Co(H2O)4Cl2] do [CoCl6], czemu towarzyszy zmiana barwy od różowej poprzez niebieskofioletową do niebieskiej (zmianę tę wykorzystuje się, używając CoCl2·6H2O jako chemicznego "przepowiadacza pogody"; niebieski chlorek (w suchym powietrzu) zapowiada nadchodzący deszcz, gdy wymienia barwę na różową)

Definicja Ho:
Co to jest znak ↑ holmu HYDRATY.
Definicja HOFF JACOBUS HENDRICUS VAN´T:
Co to jest holenderski, prof. uniwersytetów w Amsterdamie, Lipsku, Berlinie. Prace nad ciśnieniem osmotycznym, stereochemią, równowagą chem., dynamiką reakcji chem. Współtwórca krioskopowej i ebulioskopowej HYDRATY.
Definicja HYBRYDYZACJA sp3:
Co to jest orbitalu typu s i trzech orbitali typu p danego atomu. Na przykład hybrydyzacja orbitalu 2s i trzech orbitali 2p wyjaśnia budowę cząsteczek CH4 (tetraedr), NH3 (piramida trygonalna), H2O (układ HYDRATY.
Definicja HARTOWANIE METALI:
Co to jest cieplnej metali i ich stopów, polegająca na ogrzaniu metalu do temp., gdzie następuje przemiana jego budowy krystalicznej, wygrzewaniu poprzez dłuższy czas i szybkim ochłodzeniu. Metal w procesie HYDRATY.

Czym jest HYDRATY znaczenie w Definicje chemia H .

  • Dodano:
  • Autor: