Słownik IZOMER co to znaczy.
Słownik IZOMER. Co znaczy sumaryczny, lecz różne własności fizyczne, co wynika z odmiennej budowy.

Czy przydatne?

Definicja IZOMER

Co to znaczy izomer: jeden spośród związków, które posiadają taki sam ↑ wzór sumaryczny, lecz różne własności fizyczne, co wynika z odmiennej budowy cząsteczki. Na przykład n-propanol i eter etylowo-metylowy mają ten sam wzór sumaryczny C3H8O, lecz zupełnie różne wzory półstrukturalne (↑ wzór grupowy): CH3CH2CH2OH i CH3CH2OCH3

Definicja IN STATU NASCENDI:
Co to jest momencie stworzenia) - stan substancji w momencie jej powstawania w dowolnej reakcji chem., cechujący się wyjątkowo wysoką aktywnością chem.; na przykład wodór in statu nascendi, to wodór w momencie izomer.
Definicja IPERYT:
Co to jest gaz musztardowy - związek chem., org. pochodna siarki; bezbarwna ciecz, o zapachu musztardy; użytkowany jako ↑ bojowy środek trujący o działaniu parzącym izomer.
Definicja IZOMORFIZM:
Co to jest różnych substancji w tym samym układzie krystalicznym. Substancje takie są względem siebie izomorficzne, na przykład ałuny - uwodnione siarczany pierwiastków na I i III stopniu utlenienia (na izomer.
Definicja ITERB:
Co to jest Ytterbium), pierwiastek chem., metal, Z = 70, m.at. 173,04u, ekipa ↑ lantanowców. Odkryty w 1878 r. poprzez J. Marignaca. W przyrodzie występuje w minerałach takich jak: ↑ monacyt, euksenit, gadolin izomer.

Czym jest IZOMER znaczenie w Definicje chemia I .

  • Dodano:
  • Autor: