Słownik KLEJE co to znaczy.
Słownik KLEJE. Co znaczy tworzące po naniesieniu na sklejany element cienką, elastyczną, dobrze.

Czy przydatne?

Definicja KLEJE

Co to znaczy kleje: substancje pochodzenia naturalnego albo syntetyczne, tworzące po naniesieniu na sklejany element cienką, elastyczną, dobrze przylegającą do niego błonę. Pośród klejów naturalnych wyróżniamy między innymi kleje glutynowe, kazeinowe, skrobiowe, dekstrynowe, kauczukowe. Pośród klejów syntetycznych wyróżniamy kleje: pochodne celulozy (między innymi kleje nitrocelulozowe, metylocelulozowe, acetylocelulozowe i tym podobne), pochodne kauczuku, żywice termoutwardzalne (na przykład fenolowo-formaldehydowe, mocznikowo-formaldehydowe, melaminowo-formaldehydowe, epoksydowe, poliuretany), żywice termoplastyczne (na przykład polioctan winylu, estry kwasu akrylowego, polietery winylowe, polichloropren i tym podobne). K. są szeroko użytkowane w przemyśle chem., tekstylnym, papierniczym. Nie wszystkie z nich sklejają efektywnie nawet takie materiały jak metale, porcelanę czy szkło

Definicja KSYLEN:
Co to jest izomerów położeniowych dimetylobenzenu C6H4(CH3)2 (o ksylen, m ksylen i p ksylen). Bezb., palna ciecz, trudno rozp. w wodzie, rozp. w alkoholu etylowym i w eterze dietylowym. Otrzymywany z lekkich kleje.
Definicja KRYSTOBALIT:
Co to jest odmiana ↑ tlenku krzemu(IV kleje.
Definicja KONFORMACJA:
Co to jest przestrzennych ułożeń atomów w cząsteczce ↑ związku chem powstałe wskutek obrotu wokół wiązania pojedynczego o kąt α. Na przykład w cząsteczce etanu CH3-CH3 obrót grup CH3 wokół wiązania C-C skutkuje kleje.
Definicja KWAS PTEROILOGLUTAMINOWY:
Co to jest ↑ kwas foliowy kleje.

Czym jest KLEJE znaczenie w Definicje chemia K .

  • Dodano:
  • Autor: