Słownik MUTAROTACJA co to znaczy.
Słownik MUTAROTACJA. Co znaczy wykazywana w roztworach poprzez cukry. Na przykład skręcalność.

Czy przydatne?

Definicja MUTAROTACJA

Co to znaczy mutarotacja: zmienna skręcalność płaszczyzny polaryzacji światła, wykazywana w roztworach poprzez cukry. Na przykład skręcalność właściwa świeżego roztworu glukozy wynosi +112°, a wspólnie z upływem czasu maleje bez pośpiechu aż do osiągnięcia stałej wartości +52,7° (zmiana ta jest odwracalna - odparowanie roztworu daje kryształy glukozy, które po ponownym rozpuszczeniu wykazują znów skręcalność +112°). Zdarzenie to wynika z istnienia dwóch form pierścieniowych cukrów prostych, zwanych α i β. Druga odmiana glukozy, otrzymana poprzez odparowanie roztworu w temp. bliskiej wrzenia, ma skręcalność +18,7° i w roztworze przechodzi do stałej wartości +52,7°, co świadczy o istnieniu równowagi pomiędzy obiema formami: α-D-glukozy (36%) ⇆ β-D-glukozy (64%). W strukturach pierścieniowych cukrów prostych, takich jak glukoza, możliwe są dwa ułożenia ekipy OH przy półacetalowym atomie węgla. W razie nie wszystkich innych monosacharydów system tego procesu jest bardziej złożony, na przykład ↑ ryboza występuje w roztworze w stanie równowagi pomiędzy strukturą ↑ furanozową a ↑ piranozową, z których każda istnieje w odmianach α i β

Definicja MORION:
Co to jest minerał, kamień półszlachetny, odmiana ↑ kwarcu barwy czarnej (pochodzącej od domieszek związków org mutarotacja.
Definicja METALE CIĘŻKIE:
Co to jest metale o gęstości większej od 4,5g·cm-3. Pośród m.c. odznacza się ↑ metale kolorowe (na przykład miedź, cyna, cynk) stanowiące składniki stopów i ↑ metale szlachetne - chemicznie najodporniejsze mutarotacja.
Definicja METADON:
Co to jest syntetyczny ↑ narkotyk użytkowany w leczeniu heroinizmu (podawany doustnie osłabia konsekwencje działania heroiny). Wstrzyknięty wykazuje działanie identyczne do działania heroiny mutarotacja.
Definicja MODEL ATOMU BOHRA:
Co to jest oparty na założeniu o kwantowaniu energii i momentu pędu elektronów okrążających jądro atomu po orbitach kołowych zaproponowany poprzez Bohra w 1913 r. Wg tego modelu energia jest emitowana albo mutarotacja.

Czym jest MUTAROTACJA znaczenie w Definicje chemia M .

  • Dodano:
  • Autor: