Słownik eptaza co to znaczy.
Definicja Epistaza. Co znaczy zmieniają się, jeżeli rozpatrywane w nich geny biorą udział w takich.

Czy przydatne?

Definicja Epistaza

Definicja z ang. Epistasis, z niem. epistasis.

Co to znaczy EPISTAZA: Relacje fenotypów w pokoleniu F2 w krzyżówkach dwugenowych zmieniają się, jeżeli rozpatrywane w nich geny biorą udział w takich samych szlakach metabolicznych. Zaobserwowano kilka różnych odstępstw od relacji 9:3:3:1 w zależności od tego, jakie interakcje występują pomiędzy obserwowanymi genami. We wszystkich sytuacjach liczba klas fenotypowych jest zredukowana, a nowe relacje powstają poprzez sumowanie klas, które obecne są w oryginalnym, mendlowskim relacji F2., Tomasz Pater

Definicja Endoderma:
Co to jest Endoderma w botanice to tkanka śródskórna, w najwyższym stopniu wewnętrzna warstwa kory pierwotnej epistaza.
Definicja Eozyna:
Co to jest barwnik o charakterze kwasowym wykorzystywany do wybarwiania zasadowych (acidofilnych) cząstek struktur komórek, na przykład cytoplazmy. Podobnie, jak inne barwniki z gatunku ftalein, eozyna zawiera epistaza.
Definicja Elajosom:
Co to jest warstwa tłuszczu bogata w białko występująca na powierzchni nasion roślin z rodz. fiołkowatych. Elajosomy są zjadane poprzez mrówki, dzięki czemu nasiona są transportowane i rozprzestrzeniane dalej epistaza.
Definicja Encefalizacja:
Co to jest cerebralizacja, ewolucyjny mechanizm kierujący do koncentracji komórek nerwowych (neuron) w przedniej części ciała zwierzęcia, związany z wykształceniem się głowy i powstaniem mózgu.Treść hasła epistaza.

Czym jest Epistaza znaczenie w Słownik biologia E .

  • Dodano:
  • Autor: