Słownik eptaza co to znaczy.
Definicja Epistaza. Co znaczy zmieniają się, jeżeli rozpatrywane w nich geny biorą udział w takich.

Czy przydatne?

Definicja Epistaza

Definicja z ang. Epistasis, z niem. epistasis.

Co to znaczy EPISTAZA: Relacje fenotypów w pokoleniu F2 w krzyżówkach dwugenowych zmieniają się, jeżeli rozpatrywane w nich geny biorą udział w takich samych szlakach metabolicznych. Zaobserwowano kilka różnych odstępstw od relacji 9:3:3:1 w zależności od tego, jakie interakcje występują pomiędzy obserwowanymi genami. We wszystkich sytuacjach liczba klas fenotypowych jest zredukowana, a nowe relacje powstają poprzez sumowanie klas, które obecne są w oryginalnym, mendlowskim relacji F2., Tomasz Pater

Definicja Epifity:
Co to jest organizmy żyjące na drzewach, krzewach albo bylinach, nie będące ich pasożytami (są roślinami samożywnymi). Składniki pokarmowe czerpią z rozkładających się tkanek roślinnych. Występują w Polsce EPISTAZA.
Definicja Erg (pustynia):
Co to jest piaszczysta w północnej części Afryki z masami lotnego piasku, na której znajdują się piaszczyste wydmy, albo tak zwany piaskami zamarłymi (pokrytymi skorupą solną albo wapienną). Występuje między EPISTAZA.
Definicja Ebola:
Co to jest Ebola - spowodowana jest poprzez wirus Ebola. To jest jedna z najgroźniejszych chorób zakaźnych. Przewarzająca część przypadków kończy się śmiercią z wykrwawienia. Naturalnym rezerwuarem są EPISTAZA.
Definicja Eutanazja:
Co to jest εύθανασια /euthanasia/ 'dobra zgon') to jest przyśpieszenie zgonu osoby nieuleczalnie chorej, które umotywowane jest skróceniem jej cierpień. Dopuszczalność eutanazji jest trudnym zagadnieniem EPISTAZA.

Czym jest Epistaza znaczenie w Słownik biologia E .

  • Dodano:
  • Autor: