Słownik gnicie co to znaczy.
Definicja Gnicie. Co znaczy prostsze pod wpływem bakterii beztlenowych. W procesie gnilnym powstają.

Czy przydatne?

Definicja Gnicie

Definicja z ang. Rot, z niem. Fäulnis.

Co to znaczy GNICIE: Gnicie - rozkład organicznych substancji na substancje prostsze pod wpływem bakterii beztlenowych. W procesie gnilnym powstają między innymi woda, dwutlenek węgla, amoniak, siarkowodór i inne związki organiczne. Towarzyszy mu zazwyczaj przykry zapach. Gnicie, przez rozkład martwych organizmów, przyczynia się do krążenia pierwiastków w przyrodzie.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Grono:
Co to jest rodzajów kwiatostanów. Ten typ kwiatostanu złożona jest z osi głównej, od której odchodzą osie boczne, które tworzą kwiaty szypułkowe. Odpowiednikiem grona jest kwiatostan konwalii. Kolokwialnie gnicie.
Definicja Gametofit:
Co to jest haploidalne stadium przemiany pokoleń rośliny lądowej. U mszaków gametofit jest w miarę spory, zielony i zdolny do samodzielnego istnienia. U roślin naczyniowych gametofit ulega znacznej redukcji. U gnicie.
Definicja Glikokaliks:
Co to jest jest otoczka składająca się z reszt polisacharydowych glikolipidów i glikoproteidów, wchodząca w skład błon komórkowych. Glikokaliks powiększa wytrzymałość na impulsy mechaniczne, pełni istotne gnicie.
Definicja Geofity:
Co to jest które kwitną i owocują wiosną przed pojawieniem się liści na drzewch, a gdy warunki świetlne na dnie lasu pogarszają się, z chwilą pojawiania się liści w koronach drzew, ich pędy nadziemne giną. To gnicie.

Czym jest Gnicie znaczenie w Słownik biologia G .

  • Dodano:
  • Autor: