Słownik zoochoria co to znaczy.
Definicja Zoochoria. Co znaczy roślin. Rozprzestrzenianie diaspor roślin poprzez zwierzęta, na.

Czy przydatne?

Definicja Zoochoria

Definicja z ang. Zoochoria, z niem. Zoochoria.

Co to znaczy ZOOCHORIA: Zoochoria - jeden ze sposobów rozprzestrzeniania nasion roślin. Rozprzestrzenianie diaspor roślin poprzez zwierzęta, na przykład przyczepione do sierści, lub poprzez zjadanie i późniejsze wydalanie. Nie wszystkie rośliny mają specjalne przystosowania do takiego metody rozsiewania, na przykład nasiona wyposażone w haczyki przyczepiające je do sierści zwierząt, szczególne ciałka zachęcające mrówki do zabierania nasion, lub jadalne częsci owocu.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Zespół Roślinności:
Co to jest asocjacja roślinna, fitoasocjacja) – podstawowa jednostka systematyki fitosocjologicznej, naturalne zbiorowisko roślinne o charakterystycznym, ustalonym składzie gatunkowym i swoistej kombinacji zoochoria.
Definicja Zmienność Ciągła:
Co to jest skutkuje wystąpienie niewielkich różnic pomiędzy osobnikami o tym samym genotypie albo występują wyraźne różnice miedzy fenotypami (na przykład wysoki i niski) i zmienność tej cechy tytułujemy zoochoria.
Definicja Ziarno (Botanika):
Co to jest Ziarno suchy owoc roślin z rodz. traw zoochoria.
Definicja Zapłodnienie Podwójne:
Co to jest podwójne - spotyka się u roślin okrytonasiennych. Bazuje na wprowadzeniu do woreczka zalążkowego (poprzez łagiewkę pyłkową) dwóch komórek plemnikowych: jedna z nich łączy się z komórką jajową zoochoria.

Czym jest Zoochoria znaczenie w Słownik biologia Z .

  • Dodano:
  • Autor: