Słownik zoochoria co to znaczy.
Definicja Zoochoria. Co znaczy roślin. Rozprzestrzenianie diaspor roślin poprzez zwierzęta, na.

Czy przydatne?

Definicja Zoochoria

Definicja z ang. Zoochoria, z niem. Zoochoria.

Co to znaczy ZOOCHORIA: Zoochoria - jeden ze sposobów rozprzestrzeniania nasion roślin. Rozprzestrzenianie diaspor roślin poprzez zwierzęta, na przykład przyczepione do sierści, lub poprzez zjadanie i późniejsze wydalanie. Nie wszystkie rośliny mają specjalne przystosowania do takiego metody rozsiewania, na przykład nasiona wyposażone w haczyki przyczepiające je do sierści zwierząt, szczególne ciałka zachęcające mrówki do zabierania nasion, lub jadalne częsci owocu.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Zespół Leśny:
Co to jest fitosocjologii zespół roślinny z fundamentalną strukturą zbiorowiska roślinnego określonego poprzez gatunki drzewiaste. Zespoły leśne należące do związku borów sosnowych Dicrano -Pinion kontynentalny zoochoria.
Definicja Znaczenie Mutacji Nieallelicznych W Dziedziczeniu Wielogenowym:
Co to jest ekspresję danej cechy wpływa cały, konkretny odcinek DNA składający się z dwóch (albo więcej) genów, które w tym wypadku stanowią jedną genetyczną jednostkę funkcjonalną, a mutacja w którymkolwiek z zoochoria.
Definicja Zakaźne Encefalopatie Gąbczaste:
Co to jest encefalopatie gąbczaste, TSE (z angielskiego: Transmissible spongiform encephalopathies) nazywane regularnie chorobami spowodowanymi poprzez priony - ogół chorób zakaźnych ludzi i zwierząt zoochoria.
Definicja Znaczenie Teorii Lamarcka A Dziedziczenie Cech Nabytych:
Co to jest dziedziczenie cech kupionych ma bardzo spore znaczenie. Lamarck sformułował dwa prawa dotyczące tego zagadnienia: Używanie narządu (w szczególności częstsze i dłużej trwające) wzmacnia go etapowo zoochoria.

Czym jest Zoochoria znaczenie w Słownik biologia Z .

  • Dodano:
  • Autor: