Słownik zoochoria co to znaczy.
Definicja Zoochoria. Co znaczy roślin. Rozprzestrzenianie diaspor roślin poprzez zwierzęta, na.

Czy przydatne?

Definicja Zoochoria

Definicja z ang. Zoochoria, z niem. Zoochoria.

Co to znaczy ZOOCHORIA: Zoochoria - jeden ze sposobów rozprzestrzeniania nasion roślin. Rozprzestrzenianie diaspor roślin poprzez zwierzęta, na przykład przyczepione do sierści, lub poprzez zjadanie i późniejsze wydalanie. Nie wszystkie rośliny mają specjalne przystosowania do takiego metody rozsiewania, na przykład nasiona wyposażone w haczyki przyczepiające je do sierści zwierząt, szczególne ciałka zachęcające mrówki do zabierania nasion, lub jadalne częsci owocu.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Zaraza ziemniaczana:
Co to jest Zaraza ziemniaczana – dolegliwość ziemniaków, której powodem jest grzyb z klasy Oomycetes. Skutkuje ona wielkie utraty gospodarcze ZOOCHORIA.
Definicja Zespół leśny:
Co to jest fitosocjologii zespół roślinny z fundamentalną strukturą zbiorowiska roślinnego określonego poprzez gatunki drzewiaste. Zespoły leśne należące do związku borów sosnowych Dicrano -Pinion kontynentalny ZOOCHORIA.
Definicja Zapadka Mullera:
Co to jest najniższa liczba szkodliwych mutacji w populacji rozmnażającej się bezpłciowo może tylko wzrastać. Można ją zinterpretować na przykładzie rozwielitek, gdzie z dziesięciu jedna jest tylko wolna od ZOOCHORIA.
Definicja Ziarnistości Birbecka:
Co to jest ziarna) Birbecka (z angielskiego: Birbeck's granules), zwane również ciałkami X lub ziarnistościami Langerhansa, są charakterystycznymi elementami, wyróżniającymi komórki Langerhansa spośród innych ZOOCHORIA.

Czym jest Zoochoria znaczenie w Słownik biologia Z .

  • Dodano:
  • Autor: