Słownik emulsja co to znaczy.
Definicja emulsja. Co to jest cieczy, z których jedna jest fazą ciągłą, natomiast druga zawieszona.

Czy przydatne?

Definicja Emulsja

Co to znaczy EMULSJA: układ dyspersyjny, złożony z dwóch niemieszających się cieczy, z których jedna jest fazą ciągłą, natomiast druga zawieszona jest w niej w postaci drobnych kuleczek(1-50 µm). Ze względu na bardzo dużą powierzchnię styku dwóch faz układ jest w bardzo niekorzystnej sytuacji energetycznej, stąd często konieczność dodawania emulgatora, który zmniejsza napięcie powierzchniowe między cieczami i tym sposobem stabilizuje emulsję

Definicja Eksykator:
Co to jest zawierające środek suszący (P2 O5 , stęż. H2 SO4 , CaCl2 , niebieski żel krzemionkowy, itp.) i służące do suszenia i przechowywania substancji, które z różnych względów nie powinny zawierać wilgoci emulsja.
Definicja Endotermiczny:
Co to jest proces w którym została pochłonięta energia i temperatura układu obniżyła się emulsja.
Definicja Elektroforeza:
Co to jest zjawisko ruchu pod wpływem pola elektrycznego cząstek obdarzonych ładunkiem (np. cząstek koloidalnych lub emulsji), stosowana m.in. do rozdzielania mieszaniny białek emulsja.
Definicja Etery:
Co to jest o budowie tlenkowej R1 –O–R2 , jeśli R1 =R2 mówimy o eterach prostych, drugą grupę stanowią etery mieszane. Są to związki dość mało reaktywne, przeważnie lotne o charakterystycznym zapachu. Otrzymuje emulsja.

Czym jest emulsja znaczenie w Słownik chemia E .

  • Dodano:
  • Autor: