Słownik LANTANOWCE co to znaczy.
Słownik LANTANOWCE. Co znaczy 71 (lutet); blok f. Konfiguracja elektronów walencyjnych atomów l. w.

Czy przydatne?

Definicja LANTANOWCE

Co to znaczy lantanowce: ekipa pierwiastków o liczbach atomowych od 57 (lantan) do 71 (lutet); blok f. Konfiguracja elektronów walencyjnych atomów l. w stanie fundamentalnym 4f 0÷14 5d1 6s2, (następuje rozbudowa podpowłoki 4f). Promienie atomowe i jonowe l. mają zbliżone wartości, co sprawia, iż l. nieznacznie różnią się swymi własnościami chem. Wszystkie l. są metalami czynnymi chem.; w związkach występują na III stopniu utlenienia, tworząc w większości barwne i paramagnetyczne jony (oznaczane ogólnie Ln3+). W przyrodzie występują razem, a ich rozdzielenie jest bardzo trudne. L. o parzystych liczbach atomowych występują częściej niż te o nieparzystych liczbach atomowych. Zobacz lantan, cer, prazeodym, noedym, promet, samar, europ, gadolin, terb, dysproz, holm, erb, tul, iterb, lutet

Definicja LORENS:
Co to jest Lawrencium), pierwiastek chem., metal, Z = 103, m.at. 260,1u, ekipa ↑ aktynowców. Otrzymany sztucznie w 1962 r. poprzez A. Ghiorso, T. Sikkelanda, A.E. Larsha, R. Latimera (izotop 257No; w rezultacie lantanowce.
Definicja LAKIERY:
Co to jest wykorzystywane do pokrywania powierzchni (na przykład metalicznej, drewnianej) w celach ochronnych albo dekoracyjnych. Zawarte w lakierze substancje tworzą po pewnym czasie na lakierowanej lantanowce.
Definicja ŁAŹNIA:
Co to jest laboratoryjne wykorzystywane do pośredniego ogrzewania części aparatury chem. Stosuje się różne typy ł. W razie ł. wodnej albo parowej ogrzewanie zachodzi przy udziale adekwatnie ogrzanej wody albo lantanowce.
Definicja La:
Co to jest znak ↑ lantanu lantanowce.

Czym jest LANTANOWCE znaczenie w Definicje chemia L .

  • Dodano:
  • Autor: