Słownik LIPIDY co to znaczy.
Słownik LIPIDY. Co znaczy tłuszczowych (palmitynowego, stearynowego, oleinowego, laurynowego.

Czy przydatne?

Definicja LIPIDY

Co to znaczy lipidy: 1) Tłuszcze - estry gliceryny i wyższych kwasów tłuszczowych (palmitynowego, stearynowego, oleinowego, laurynowego, linolowego, mirystynowego, arachidynowego). Występują w stanie stałym, półstałym i ciekłym. W zależności od pochodzenia dzieli się je na tłuszcze zwierzęce (na przykład masło, słonina, łój, tran) i t. roślinne (na przykład olej rzepakowy, słonecznikowy, palmowy, lniany, arachidowy, oliwa z oliwek). T. roślinne mogą być przeprowadzane w stan stały dzięki procesu utwardzania. 2) Substancje tłuszczopodobne - fosfolipidy i sfingolipidy wchodzące w skład błon komórkowych i tkanki nerwowej. Fosfolipidy są dwuestrami kwasu fosforowego i gliceryny i choliny, etanoloaminy, seryny albo inozytolu. Sfingolipidy zamiast gliceryny zawierają sfingozynę. Zarówno tłuszcze jak także substancje tłuszczopodobne są nierozp. w wodzie, a rozp. w rozpuszczalnikach org

Definicja LUTOWANIE:
Co to jest metalowych stopionym metalem (lutem; ↑ luty); po skrzepnięciu (i ostygnięciu) lutu tworzy się trwałe połączenie. W trakcie lutowania łączone powierzchnie oczyszcza się topnikami (zależnie od lipidy.
Definicja LIZOL:
Co to jest 50% roztwór ↑ krezolu w mydle potasowym, użytkowany w formie rozcieńczonych roztworów wodnych jako środek dezynfekcyjny lipidy.
Definicja ŁYSZCZYKI:
Co to jest minerałów. Rozszczepiają się na bardzo cienkie, sprężyste połyskujące blaszki. Łyszczyki nie zawierające w swoim składzie żelaza są użytkowane jako izolatory elektryczne. Główne ł. to ↑ muskowit i ↑ lipidy.
Definicja LICZBA KOORDYNACJI:
Co to jest jonów bezpośrednio otaczających dany atom albo jon w sieci krystalicznej albo w związku kompleksowym. Przeważnie występujące l.k. to 4 i 6, a odpowiadające im rozmieszczenie ligandów (geometria lipidy.

Czym jest LIPIDY znaczenie w Definicje chemia L .

  • Dodano:
  • Autor: