Słownik autekologia co to znaczy.
Definicja Autekologia. Co znaczy wzajemnych związków między zwierzętami i roślinami, a otoczeniem w.

Czy przydatne?

Definicja Autekologia

Definicja z ang. Autecology, z niem. Autökologie.

Co to znaczy AUTEKOLOGIA: Autekologia – dział ekologii zajmujący się badaniem wzajemnych związków między zwierzętami i roślinami, a otoczeniem w jakim się znajdują (środowisko, środowisko nieożywione, środowisko przyrodnicze). W takich związkach badany jest udział i reakcje pojedynczego organizmu, w odróżnieniu do synekologii, gdzie biosystemem wchodzącym w interakcje ze środowiskiem nieożywionym są zbiorowości organizmów takie jak populacje, biocenozy (fito- albo zoocenozy), a nawet większe jednostki jak ekosystemy czy nawet całe biomy.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Angiogeneza:
Co to jest mechanizm tworzenia nowych naczyń włosowatych. Zachodzi w rozwoju embrionalnym, może również zachodzić w życiu pozapłodowym zarówno jako mechanizm fizjologiczny jak i patologiczny.Treść hasła autekologia.
Definicja Anizogamia:
Co to jest Anizogamia to typ rozmnażania płciowego, gdzie obie gamety są ruchliwe i różnią się od siebie wielkością.Treść hasła pochodzi z Wikipedi autekologia.
Definicja Adaptor:
Co to jest adaptorowe - w ogólnym rozumieniu białko, które nie ma aktywności enzymatycznej, a własną funkcję pełni przez asocjację z innymi białkami. Termin ten odnosi się szczególnie do białek w szlakach autekologia.
Definicja Adaptacja:
Co to jest Adaptacja przystosowanie się organizmu żywego do życia w nowych dla niego, trwale zmienionych uwarunkowaniach bytowych autekologia.

Czym jest Autekologia znaczenie w Słownik biologia A .

  • Dodano:
  • Autor: