Słownik borelioza co to znaczy.
Definicja Borelioza. Co znaczy dolegliwość zakaźna spowodowana poprzez bakterie należące do krętków.

Czy przydatne?

Definicja Borelioza

Definicja z ang. Lyme disease, z niem. Lyme-Borreliose.

Co to znaczy BORELIOZA: Borelioza, dolegliwość z Lyme, krętkowica kleszczowa, dolegliwość zakaźna spowodowana poprzez bakterie należące do krętków: Borrelia burgdorferi, Borrelia garinii, Borrelia afzelii, które są przenoszone na człowieka poprzez kleszcze. Na boreliozę chorują także nie wszystkie udomowione zwierzęta (psy, koty, bydło). Po raz pierwszy dolegliwość została opisana w Stanach Zjednoczonych w miejscowości Lyme w stanie Connecticut w 1975 roku

Definicja Biocenoza:
Co to jest życie i koinos - wspólny) to naturalny zespół populacji organizmów żywych danego środowiska (biotopu), należących do różnych gatunków, lecz powiązanych ze sobą różnorodnymi czynnikami borelioza.
Definicja Brzeg Blaszki:
Co to jest Odznacza się liście całobrzegie, karbowane, faliste, ząbkowane, piłkowane, dwukrotnie piłkowane, przęsione, kolczaste i inne borelioza.
Definicja Ballochoria:
Co to jest Ballochoria - to sposób rozsiewania nasion (diaspor) dzięki systemów eksplozyjnych borelioza.
Definicja Bruceloza:
Co to jest Brucellosis) albo (z łaciny Abortus epizooticus) - to jest przewlekła, zakaźna i zaraźliwa bakteryjna dolegliwość różnych gatunków zwierząt domowych i dzikich jak także człowieka. Dolegliwość ta u borelioza.

Czym jest Borelioza znaczenie w Słownik biologia B .

  • Dodano:
  • Autor: