Słownik borelioza co to znaczy.
Definicja Borelioza. Co znaczy dolegliwość zakaźna spowodowana poprzez bakterie należące do krętków.

Czy przydatne?

Definicja Borelioza

Definicja z ang. Lyme disease, z niem. Lyme-Borreliose.

Co to znaczy BORELIOZA: Borelioza, dolegliwość z Lyme, krętkowica kleszczowa, dolegliwość zakaźna spowodowana poprzez bakterie należące do krętków: Borrelia burgdorferi, Borrelia garinii, Borrelia afzelii, które są przenoszone na człowieka poprzez kleszcze. Na boreliozę chorują także nie wszystkie udomowione zwierzęta (psy, koty, bydło). Po raz pierwszy dolegliwość została opisana w Stanach Zjednoczonych w miejscowości Lyme w stanie Connecticut w 1975 roku

Definicja Biomatematyka:
Co to jest dziedziną z pogranicza biologii i matematyki, zajmującą się postępem metod matematycznych na potrzeby biologii i zastosowaniem matematyki do badań biologicznych.Treść hasła pochodzi z Wikipedii borelioza.
Definicja Biologia Molekularna:
Co to jest molekularna to tematyka edukacji zajmująca się biologią na poziomie molekularnym. Innymi słowami, bada w jaki sposób funkcjonowanie organizmów uwarunkowane jest właściwościami budujących je borelioza.
Definicja Bioakustyka:
Co to jest Bioakustyka, dział zajmujący się wpływem fal akustycznych na organizmy żywe borelioza.
Definicja Benzfetamina:
Co to jest Benzyl-N,a-dimetylobenzeneetanamina (C17H21N) - lek odchudzający z gatunku fenetylamin o działaniu stymulującym, sprzedawany w stanach zjednoczonych ameryki pod nazwą handlową Didrex. W działaniu i borelioza.

Czym jest Borelioza znaczenie w Słownik biologia B .

  • Dodano:
  • Autor: