Słownik borelioza co to znaczy.
Definicja Borelioza. Co znaczy dolegliwość zakaźna spowodowana poprzez bakterie należące do krętków.

Czy przydatne?

Definicja Borelioza

Definicja z ang. Lyme disease, z niem. Lyme-Borreliose.

Co to znaczy BORELIOZA: Borelioza, dolegliwość z Lyme, krętkowica kleszczowa, dolegliwość zakaźna spowodowana poprzez bakterie należące do krętków: Borrelia burgdorferi, Borrelia garinii, Borrelia afzelii, które są przenoszone na człowieka poprzez kleszcze. Na boreliozę chorują także nie wszystkie udomowione zwierzęta (psy, koty, bydło). Po raz pierwszy dolegliwość została opisana w Stanach Zjednoczonych w miejscowości Lyme w stanie Connecticut w 1975 roku

Definicja Biodegradacja:
Co to jest bios - życie, z łaciny degradatio - obniżenie) to biochemiczny rozkład związków organicznych poprzez organizmy żywe (bakterie, pierwotniaki, promieniowce, grzyby, glony, robaki) na prostsze składniki borelioza.
Definicja Biologiczna Koncepcja Gatunku:
Co to jest w okresie i przestrzeni. Szeroko rozprzestrzenione gatunki mogą obejmować populacje leżące na krańcach zasięgów i zachowujące się w relacji do innych populacji jak gatunki, mimo iż są połączone z borelioza.
Definicja Białka Adhezyjne, Adhezyny:
Co to jest odmiennie adhezyny - białka uczestniczące w przyleganiu komórek do siebie. 1. W organizmach wielokomórkowych to są białka należące do nadrodziny białek immunoglobulinopodobnych, uczestniczące w borelioza.
Definicja Beztkankowce:
Co to jest Beztkankowce - podkrólestwo w obrębie królestwie zwierząt, grupuje zwierzęta, które w swoim rozwoju nie wykształciły tkanek borelioza.

Czym jest Borelioza znaczenie w Słownik biologia B .

  • Dodano:
  • Autor: