Słownik KRYSTALIZATOR co to znaczy.
Słownik KRYSTALIZATOR. Co znaczy o średnicy od kilku do kilkunastu centymetrów, przypominające ↑.

Czy przydatne?

Definicja KRYSTALIZATOR

Co to znaczy krystalizator: szklane naczynie laboratoryjne w kształcie otwartego walca o średnicy od kilku do kilkunastu centymetrów, przypominające ↑ zlewkę, lecz szersze i niższe od niej; używane w pierwszej kolejności do przeprowadzania ↑ krystalizacji i hodowania kryształów. Niekiedy nazwą k. ustala się całe urządzenia poświęcone do tego celu, zaopatrzone również w skomplikowane układy grzewcze, termostatyczne i ciśnieniowe

Definicja KOKS:
Co to jest trakcie wysokotemperaturowego odgazowania węgli kopalnych, pozostałości po przerobie ropy naftowej (↑ gudron) albo substancji org.; porowate ciało stałe składające się z węgla pierwiastkowego (↑ krystalizator.
Definicja KWAS TIOSIARKOWY:
Co to jest H2S2O3, słaby kwas tlenowy siarki; nietrwały, w roztworach wodnych rozkłada się na SO2, H2O i wolną siarkę. K.t. tworzy trwałe sole - ↑ tiosiarczany. Otrzymywany w niskich temp. w reakcji SO3 i H2S krystalizator.
Definicja KOFEINA:
Co to jest pochodna ↑ puryny; biały proszek, o gorzkim smaku, trudno rozp. w zimnej wodzie, dobrze - w gorącej, t.t. 236°C. W umiarkowanych dawkach 200÷300mg poprawia nastrój, powiększa umiejętności krystalizator.
Definicja KEKULE VON STRADONITZ FRIEDRICH AUGUST:
Co to jest niem. Studiował początkowo architekturę, a później chemię u Liebiga. Prof. w Gent i Bonn. Udowodnił, iż atomy węgla mogą tworzyć związki łańcuchowe, stwierdził pierścieniową budowę benzenu i podał krystalizator.

Czym jest KRYSTALIZATOR znaczenie w Definicje chemia K .

  • Dodano:
  • Autor: