Słownik KRYSTALIZATOR co to znaczy.
Słownik KRYSTALIZATOR. Co znaczy o średnicy od kilku do kilkunastu centymetrów, przypominające ↑.

Czy przydatne?

Definicja KRYSTALIZATOR

Co to znaczy krystalizator: szklane naczynie laboratoryjne w kształcie otwartego walca o średnicy od kilku do kilkunastu centymetrów, przypominające ↑ zlewkę, lecz szersze i niższe od niej; używane w pierwszej kolejności do przeprowadzania ↑ krystalizacji i hodowania kryształów. Niekiedy nazwą k. ustala się całe urządzenia poświęcone do tego celu, zaopatrzone również w skomplikowane układy grzewcze, termostatyczne i ciśnieniowe

Definicja KARBID:
Co to jest CaC2, otrzymywany poprzez prażenie tlenku wapnia (wapna palonego) i koksu w temp. około 2500°C: CaO + 3C CaC2 + CO. K. należy do związków typu soli (↑ acetylenki), tworzących sieć jonową złożoną z krystalizator co znaczy.
Definicja KONDENSAT BOSEGO-EINSTEINA:
Co to jest skupienia materii, którego istnienie przewidzieli w 1924 r. S.N. Bose i A. Einstein. K. B.-E.; otrzymany w 1995 r. w rezultacie ochłodzenia do temp. 170·10-9K (!) gazu atomów rubidu wprowadzonego do krystalizator krzyżówka.
Definicja KOLOIDY:
Co to jest układy heterogeniczne, charakteryzujące się rozdrobnieniem koloidowym - średnica cząstek etapy zdyspergowanej od 10-9 do 10-7m. Cząstki substancji rozproszonej nazywa się cząstkami koloidowymi krystalizator co to jest.
Definicja KOKSOWANIE WĘGLA:
Co to jest ogrzewania węgla bez dostępu powietrza, w temp. 900÷1100°C, w celu usunięcia składników gazowych i ciekłych i wytworzenia koksu (odgazowanie wysokotemperaturowe; ↑ koks). Równocześnie otrzymuje się ↑ krystalizator słownik.

Czym jest KRYSTALIZATOR znaczenie w Definicje chemia K .

  • Dodano:
  • Autor: